fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Dolnośląski 1 Maja - fotorelacja

Jak co roku, delegacja dolnośląskiej Lewicy złożyła kwiaty na grobie Ferdynanda Lassalle'a, wybitnego działacza socjaldemokratycznego. W ten sposób symbolicznie rozpoczęliśmy odchody dolnośląskiego Święta Pracy. 

Ferdynand Lassalle był założycielem pierwszej partii robotniczej w historii (Powszechnego Niemieckiego Związku Robotniczego) i jednym z twórców socjaldemokracji. Zagorzały zwolennik wolności, równości i sprawiedliwości społecznej. Upodmiotowił robotników - głosząc wśród nich hasła walki o prawa pracownicze, przekonywał o potencjale tkwiącym w zorganizowanym ruchu robotniczym.

 

 

2022 05 01 Głogów3

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem